כניסה להורים 

הנושאים בהם נעסוק במהלך השנה

הנושאים בהם נעסוק במהלך השנה
 
 
גן הילדים מהווה מסגרת חינוכית לימודית שמטרתה לקדם ולעודד את התהליך ההתפתחותי של הילד מהמקום בו הוא נמצא. הדגשים בגן באים לידי ביטוי במספר תחומים: מוטורי, קוגניטיבי (שכלי),  רגשי, חברתי וסנסורי (תחושתי).
 
הגננת והסייעות מעצימות את יכולותיו האישיות של הילד ונותנות לו כלים יישומיים להתמודדויות עם הדילמות היום יומיות.
הילדים לומדים בכל עת ובכל מקום מתוך התנסויות מזדמנות ומכוונות וכל חוויה תורמת להתפתחותם. תכנית הלימודים בגן מגוונת ומבוססת על שילוב של הערכים החברתיים בתוך התכנים הנלמדים.
 
התכנית השנתית מהווה בסיס לשינויים, זוהי מסגרת גמישה המתוכננת על ידי הגננת ופתוחה לשינויים במהלך השנה. כל חודש מקבל גוון מיוחד בהתאם לעונות השנה ולמועדי הלוח העברי ולימים מיוחדים (יום משפחה, עשרה בטבת ועוד) ובהתאם לערכים שאנו רוצים ללמד ולהדגיש.
 
להלן הנושאים עליהם נעבוד השנה:
 
*           תחילת השנה - הסתגלות לגן והקניית הרגלים. משחקי הכרות שונים,
 
הכרת חוקי הגן תוך כדי עשייה ופעילות
*           ראש השנה - הכרת סמלי החג: תפוח בדבש, רימון, שופר, אגרת ברכה. הכרת הדבורה, חייה ופעילותה.
 
*           יום כיפור - הבחנה בין מעשים טובים לרעים, הכרת מנהגי החג (צום), שופר, סליחה.
 
*           סוכות ושמחת תורה - הכרת הסוכה וארבעת המינים: הדס, אתרוג, לולה וערבה. נבנה סוכה, נקשט אותה ונאכל בה.
*           סתיו - היכרות עם מבשרי הסתיו: עלי שלכת, נחליאלי, מזג אוויר הפכפך, נמלים, חלזונות וחצב.
 
*           גינה - הכרת כלי גינה ושימושם, התנסות בעבודה בגינה, זריעה, קירוב הילד לטבע ועוד.
 
*           חנוכה - הכרת סמלי החג, חנוכיה, כד, סביבון, נספר את הסיפור ההיסטורי של החג, נערוך מסיבה עם הורים וילדים ועוד.
*           חורף - נכיר את סימני העונה: גשם, עננים, מגפיים, מטריה, כפפות, פירות החורף ועוד.
 
*           פרדס - נכיר את משפחת פרי ההדר. נלמד על חלקי הפרי, קליפה, ציפה, פלח ובקבוקוני מיץ.
 
*           ט"ו בשבט - נכיר את מנהגי החג: שתילה, אכילת פירות יבשים, נבחין בן פירות עסיסיים ופירות מיובשים. נכיר את עץ השקדייה ועצים שונים מן הטבע: שורשים, גזע, ענפים, צמרת, עלים, פרחים ופירות. נדבר על תועלת האדם מין העץ.
*           יום המשפחה - מיקום במשפחה, שמי ושם משפחתי, המשפחה הגרעינית והמשפחה המורכבת. נסיים את הנושא במסיבה עם המשפחות.
*           פורים - הכרת סמלי החג: מגילה, רעשן, מסיכה, תחפושות, אזני המן ועוד. הכרת מנהגי החג: משלוח מנות וקריאת מגילה.
             שבוע לפני פורים נתחפש כל יום למשהו אחר.....
 
*           אביב ופסח - נלמד על סימני האביב: טמפרטורה עולה, מזג אוויר משתנה וחרקים. נכיר את סמלי חג הפסח: מצה, מרור, חרוסת, הגדה, קערת פסח ואפיקומן. נספר את הסיפור ההיסטורי של החג: יציאת מצרים ונלמד מה צף ומה שוקע בעקבות משה בתיבה. בנוסף, נערוך סדר פסח בגן.
 
*           יום העצמאות - נדבר על המשמעות של המילה "עצמאות" ביחס אלינו. נחפש דוגמאות להיותנו עצמאיים מחי הגן והבית. נלמד את סמלי החג: דגל, המנון ומגן דוד.
 
*           ל"ג בעומר - נספר את הסיפור ההיסטורי של החג ונלמד על מנהיגו, רבי עקיבא. נדבר על חומרים דליקים ולא דליקים, נעשה ניסוי.
 
*           שבועות - נכיר את מנהגי החג: אכילת מוצרי חלב, לבישת לבן. נספר על הר סיני ולוחות הברית ונערוך סעודה חלבית חגיגית.
 
*           קיץ - נדבר על תופעות שמתרחשות בקיץ: טמפרטורה עולה, קוצים ופרחי קיץ. נדבר על הדרכים להישמר מהשמש. נדבר על הים , על החיים בתוך הים וכו'.

26/10/2020 ח' חשון ה'תשפ"א
אוקטובר 2020
א ב ג ד ה ו ש
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
אתר זה הינו חלק מפורטל גני הילדים  אתר הגננת - חיפוש גן ילדים, פעוטון וצהרון בסביבת מגוריך. כל המידע על גני ילדים, להורים ולגננות .      הוסף למועדפים ושתפ/י את חבריך ב-